Nashville Pavel Dobeš akordy
Varianta 1/5
Transpozice
-
P1.
Cx---x---x---x Ax---x---x---x x---x---x---x
S1.
Kdo Aumí zahrát gé, á, há, cé, od přírody E7touží
Aspoň jednou Dpodívat se E7za pořádnou Alouži
AHej Mary Lou, sejdem se v NashvilDlu
Sejdeme se v E7Nashvillu, hej hej Mary ALou
S2.
ADiváci se rozcházejí, muzikanti balej "E7kájtry"
Právě končí v DOpeře grand E7show ve stylu Acountry
AHej Mary Lou, sejdem se v NashvilDlu
Sejdeme se v E7Nashvillu, hej hej Mary ALou -x---x---x Fx---x---x---x
S3.
Až Bslunce mine Tennessee a město spolkne Fstín
Sejdeme se Ena parníku FMusic City BQueen
BHej Mary Lou, sejdem se v NashvilElu
Sejdeme se v FNashvillu, hej hej Mary BLou
S4.
BNa tý horní palubě tam bourbon teče Fproudem
Dělá skvělý Emyšlenky a Fprojde každým Boudem
BHej Mary Lou, sejdem se v NashvilElu
Sejdeme se v FNashvillu
Hej hej Mary BLou -x---x---x
M1.
Fx---x---x---x
S5.
HJe tu houslák Jimmy a je tu basák F7Ben
Prostě celá Esquadra F7samejch slavnejch Hjmen
HHej Mary Lou, sejdem se v NashvilElu
Sejdeme se v F7Nashvillu, hej hej Mary HLou
S6.
Chlap, Hco má černou bonanzu a obě boty F7bílý, říká:
jsem fotr Ebluegrassu, F7ňákej Monroe HBilly
(Hej, hej, hej) HHej Mary Lou, sejdem se v NashvilElu
Sejdeme se v F7Nashvillu, hej hej Mary HLou -x---x---x Gx---x---x---x
S7.
A Cpak přichází Mary Lou a učí nás svý G7tance
A na břehu řeky FCumberland si G7zalamujem Cpalce
CHej Mary Lou, sejdem se v NashvilFlu
Zase někdy v G7Nashvillu, hej hej Mary CLou
M2.
Cx---x---x---x x---x---G7x---x
G7x---x---x---x x---x---Cx---x
Cx---x---x---x x---x---Fx---x
Fx---x---Gx---x G7x---x
Cx---x---x---x Ax---x---x---x
S8.
A Dkdyby se ptal na mě Monroe Bill, kdyby položil tu A7větu
Vyřiď mu, že Gvčera pil s A7fotrem v Jumbo DJetu
(Hej, hej hip) DHej Mary Lou, sejdem se v NashvilGlu
Sejdeme se v A7Nashvillu, tak někdy, Mary DLou! A7 D
100%
Akordy v písni
pro pokročiléAkordů je tu požehnaně, celkem dvanáct akordů: C, A, E7, D, F, B, E a další. Bez zvládnutého barré (F, B, H a F7) se tu neobejdete.
O písni
Sedmou skladbu alba Něco o Americe natočil Pavel Dobeš v roce 1995, a to doslova doma. Celá deska vznikla u něj v Hradci Králové během jediného týdne, mezi 10. a 17. dubnem 1995.
Dobeš si vystačil s malou sestavou: sám hraje na kytaru a zpívá, Radek Havel obsluhoval klávesy a bicí a Miloš Dvořáček přidal kytary včetně elektrické. Hudba i texty na albu jsou Dobešova vlastní práce.
Desku vydal Monitor a Nashville z ní patří k písním, které se později dostaly i na výběry, třeba na kompilaci Platinum Collection.