Plný Zpěvník
Vyhledávání

Nebylo by špatné Dědeček Jiří akordy

Varianta 1/3
Transpozice
-
MCyslím, že to nAmiejde: žít si beze strachu,
jako dítě jsCem ten pocit míval rC7ád,
Fibylo však vDmiěcí, jEež mě drží v šAmiachu,
Gmia já náhle nE7evím, čCdimeho Gdim sCdime mámGdim bH7át, je to tEakE7.Ami
Nebylo by špatné bát se síly ducha,
a slabosti ovšem jakbysmet,
já se ale bojím hladu, války, sucha
a tisíce věcí, na který je hrůza pomyslet, je to tak.
Nebylo by špatné bát se klesnout dolů,
bát se převzít lotrů způsoby,
velmi se však bojím síly ducha volů,
která tímto směrem nezadržitelně působí, je to tak.
Nebylo by špatné bát se síly slova,
bát se říkat věci, které zabolí,
já se ale bojím města Litvínova,
jeho vpravdě pekelného okolí, je to tak.
Nebylo by špatné bát se síly mravní,
mě však už i tato opouští,
já se hlavně bojím vycíděných hlavní
a špinavých prstů na spoušti, je to tak.
Nebylo by špatné bát se sebe sama,
léta žiju s touhle obavou,
navíc však se bojím půdy pod nohama,
vody v řece, nebe nad hlavou, je to tak.
Nebylo by špatné bát se vhlípných vášní,
je to trapné, ale řekněte:
kdyby všichni lidé byli prostopášní,
nebylo by krásně na světě? Je to tak.
Nebylo by špatné aspoň z jedné čtvrti
zbavit se té hrůzy jalové
a bát se jen staré obyčejné smrti,
bát se jenom smrti jako takové ...
100%

Akordy v písni

pro pokročilé

Tahle písnička dá prstům zabrat – čeká vás jedenáct akordů: C, Ami, C7, F, Dmi, E, Gmi a další. F chce barré, takže je spíš pro pokročilejší hráče.

EADGBEx321
C
EADGBEx231
Ami
EADGBEx3241
C7
EADGBE111342
F
EADGBExx231
Dmi
EADGBE231
E
EADGBE2134
Gmi
EADGBE21
E7
EADGBEx41x23
Cdim
EADGBE31x42x
Gdim
EADGBEx2134
H7

Další písničky od Dědeček Jiří

Všechny písničky od Dědeček Jiří